Urime per princeshen e vogel u beft 100 vjece. Ktu sht vajza jon e cila vrapon n maraton udhton me ski jet do fundjav dhe di se si Keni nj koh t mir pa marr parasysh kush sht prreth. Nuk ka asgj m shum q mund t uroja pr ty, prve lumturis s prjetshme. 11. Zgjedhja e ksaj t fundit sht m e vshtir, por n fund t dits, kjo do t oj n sukses m t madh se sa keni imagjinuar ndonjher. 18. Urime, dashuria ime n kthimin [vit]. 6. sht gjithmon knaqsi t'i urosh ditlindjen dikujt kaq t mbl. 15. 9. Gzuar ditlindjen, bij bukuroshe! Gzuar ditlindjen princesh. 4. Gzuar ditlindjen! Gzuar ditlindjen princesha ime e mbl. Ju deshirion ta uroni at me fjalt m t mira. Padyshim, ne nuk mund t jemi gjithmon pran jush personalisht, por gjithmon jemi larg vetm nga nj telefonat ose mesazh. Gzuar ditlindjen, vajza ime e mrekullueshme. Urime pr nj ditlindje tjetr! E imja, si je rritur! Un vetm shpresoj q t mund t t bj aq t lumtur sa m bn ti mua. Urimet m t bukura q mund t'i drgoni njerzve t dashur pr Zemra ime rreh pr ty! Gezuar ditlindjen mami im! 6. Hartoni me kujdes disa dshira t mbla t ditlindjes pr vajzn tuaj dhe shikojeni at t shklqej nga lumturia. M duket si nj tregti e ndershme. 33. sht e vshtir t besohet se ka kaluar edhe nj vit. Shpresoj q dita juaj e veant t'ju sjell gjithka q dshiron zemra juaj! Gzuar ditlindjen djalit m t lezetshm dhe m t bukur q mund t krkoj nj prind! Nna sht personi q do t bj gjithka pr ty dhe asgj nuk do ta ndaloj. "Duaji t gjith, beso vetm disa, askujt mos i bj keq." Ne T duam ty. Ti vazhdon t ma mbushsh zemrn me krenari thjesht duke qen djali i zgjuar q je.T uroj shum t tjera t mrekullueshme vite n kt rrug premtuese q ja ke caktuar vets. Ne ju kemi dashur ditn kur keni lindur, ju kemi dashur do dit q ather, dhe do t'ju duam n t gjitha ditt n vijim. Q nga dita kur keni lindur, ju keni mbushur jetn ton me dashuri dhe gzim. Kur ishe i vogl, un isha mbinjeri yt. N ditlindjen e djalit tim sot, dua ti uroj atij m t mirn e mundshme! Un i thash t ndalet rritje deri aq shpejt, por si zakonisht, ajo nuk e dgjoi. Vajza ime e dashur, ti je dhurata me e mire e gjithe jetes time. Urimet m t mira pr dita jote e madhe. Pjesa m e bukur e juaja sht se si i ndiqni ndrrat tuaja n do koh. 6. Pr nj vajz t re n ditlindjen e saj sht veanrisht knaqsi pr t'u ndjer i nevojshm, i dashur dhe unik. Gzuar ditlindjen pr djalin m t mir! 8. Kur bota dyshoi n aftsit e tua sepse je grua, ke punuar dy her m shum pr ti provuar se nuk jan n rregull. Ju jeni princesha e ditlindjes. Gzuar Ditlindjen, engjlli im i dashur. Urime ditelindjen per ty vajza ime e bukur. Urime pr ditlindjen pr fmijn m t dashur un q un njoh. Jam shum e lumtur q kam nj engjll t mbl n jetn time. Ju keni sjell do gzim n jetn ton q kemi ndrruar ndonjher. Un shpresoj se ajo ka nj shprthim! Gjat ndjekjes s ndrrave tuaja, patjetr q do t pengoheni nga nj numr pengesash. Shroni kt bot me buzqeshjen dhe dashurin tuaj. Bleta ime e vogl, jam i sigurt q do ta bsh mir n kt jet. "E shtrenjta imegzuar ditlindjen! Ditlindja jote le t jet dhe nj e mbushur me mrekulli dhe knaqsi kt vit! Gzuar ditlindjen! Asnjher mos mendoni ndryshe. Ju jeni m shum si nj perandoresh ndrgalaktike. 5. Drejtohu tek nj libr" - Thnie, "Detyra e dokujt q dshiron t jet filozof, sht prligjja e ekzistencs s filozofis" - Thnie, "Msuesi i mir sht thjesht ndihms i nxnsit" - Thnie. Ne gjithmon dshironim q ju t qndronit ashtu si kukulla e vogl q ishit. 16. 22. 4. 8. Hern e par q that "babi", hern e par q qndrove n kmbt e tua t vogla dhe hera e par m buzqeshi; ishte nj gzim si Jo tjetr q ekziston n kt bot. Un e di q djali sht i pashm dhe i ri, por a t do ai ashtu si plaku yt? Ti je nj njeri shembullor dhe djali i prsosur dhe duhet t jesh kaq krenar pr personin q po bhesh. Gzuar Ditlindjen pr nj njerk t mahnitshme. E dashur, ti je engjlli yn i pastr. Gzuar Ditlindjen, vajza ime bukuroshe! Por un e njoh vajzn time; ajo nuk do te me ler kurre. Ju uroj ditlindjen m t lumtur ndonjher! Gzuar ditlindjen! Mendoj se e arritt at kokfortsi nga un dhe nuk mund t isha m krenar. Jetoni nj jet q sht e mbushur me ndershmri dhe integritet. Gzuar ditlindjen, Princesha ime e mbl, dshiroj q ju dua Pr jetn e interesit: Udhtoni, zbuloni Kufijt e Re, Joy mbushni jetn tuaj me faqe t ndritshme . Ne ju duam pafund. Gzuar ditlindjen. Ti je m i miri! Almostsht pothuajse e pamundur ta marrsh leht kt dat. Zemra ime, nuk do ta dish kurr sa e bn zemrn e babait t shklqej nga krenaria dhe gzimi. 24. 13. Ti je shoku im m i mir dhe nuk mund ta imagjinoj jetn time pa ty. Epo, sot sht dita kur nj engjll erdhi nga qielli dhe ju dha dhurat pr ne. Ju uroj nj ditlindje aq t mbl dhe t mrekullueshme sa ju. Duke i uruar engjllit tim t vogl nj prrall ditlindjen prrallore! Gzuar ditlindjen vajzs time. Un dua q ju t dini se m keni br gruan m t lumtur n bot. urim per ditelindje Nj ditlindje shum e lumtur pr personin q qndron pran meje sa her q kam nevoj pr dik n nj koh t trazuar. Gzuar ditlindjen. Kt vit t uroj m shum t qeshura, m shum vullnet, energji dhe plotshim dshirash. 25. Ju e keni fjaln pr botn! Nga struktura te formulimet dhe stili i t shkruarit, dshira e ditlindjes pr vajzat m posht do t'ju jap detaje t bollshme. Pr shkak t ditlindjes tuaj, un dua t ndaj me ju tre fjalt kryesore t menuris - shndetin, paqen dhe tolerancn. Por ti, vajza ime m e dashur, je pa dyshimin m t vogl dhurata m e muar q m sht br gjat gjith jets sime. Vajza ime e muar, dua t'ju uroj nj ditlindje t mbl me shum dhurata, mblsira dhe emocione pozitive. - William Shakespeare, "N do koh mund ta fillosh jetn nga e para. Nga thellsia e zemrs sime ju uroj Gzuar Ditlindjen, princesha ime e mbl. 11. Nuk ju uroj asgj ve m t mirs sot dhe gjithmon! 1. sht e vshtir t imagjinohet se vajza ime e vogl po rritet kaq shpejt. Gzuar Ditlindjen vajzs m t mrekullueshme n t gjith botn! Gezuar ditelindjen! Ju uroj nj ditlindje shum t gzueshme. Nna juaj gjithmon mburret se jeni t llastuar. Prandaj sot n ditlindjen tnde dua t uroj gjith t mirat. 13. Sot na jep mundsin e prsosur pr t'ju kujtuar at. Ditlindja juaj duket si koha e prkryer pr t'ju kujtuar se sa krenare jam pr gruan e fort, t dashur me zemrn tuaj. Ne jemi prgjithmon mirnjohs q kemi nj vajz si ju. Ju jeni gjja m e muar n jetn ton. Gzuar ditlindjen vajzs m t mir ndonjher! Pr ditlindjen tuaj, ju bleva nj tort me okollat t dyfisht dhe akullore fudge, ashtu si ju plqen! Kalo nj ditlindje t mrekullueshme, vajza ime e mbl. Shijoni n maksimum do sekond t tij. Mos lejoni kurr asgj t ju ndaloj t ndiqni ndrrat tuaja, sepse jeta sht shum e shkurtr pr t pritur q ndrrat tuaja t vijn duke trokitur n dern tuaj. T dua m shum sesa mund ta imagjinosh! Edhe vajza juaj e merr shum seriozisht kt rast dhe do t jet shum e lumtur t dgjoj fjal kaq t bukura nga nna e saj. Faleminderit q e bt jetn kaq t ndritshme. Jam shum e knaqur q t kam pran. 3. T t them sa shum t dua, edhe kjo sht nj gj . Si prindi juaj, un jam aq krenar pr ty sa dikush mund t jet ndonjher pr kdo. Portali Shkollor- T gjitha t drejtat e rezervuara. Zgjeroni talentet tuaja, Shkoni n krye, shkoni, provoni, Gradualisht, hap pas hapi. "Pavarsisht nga drejtimi q merrni n jet, un gjithmon do t'ju drgoj urimet m t mira. 7. Ju jeni t dashur m shum se sa dini! Urime Ditlindjen (Me tekst) - YouTube Shpresoj q gjithmon t shikosh prpara n jet me nj buzqeshje n fytyr dhe t shikosh prapa me mall n emr. S bashku, ne kemi kaluar dhmbt, dy tmerrshm dhe praktikn e klarinets. Ju e meritoni at - i bni m t lumtur t gjith rreth jush. 15. Urime Ditlindjen, byrek i mbl! Vajza ime sht nj luanesh. Hasan Qyqalla - Malli I Dyt. Gzuar ditlindjen, djali im shum i veant. Un t pash duke u shndrruar nga nj foshnj e vogl n nj vajz t bukur, dhe s fundmi n nj grua t mrekullueshme. Ju mund t keni tejkaluar prehjet tona, por gjithmon do t jeni princesha jon e vogl. Shpresoj ta dish sa shum t duam. Dashuria ime pr ty sht prtej fjalve. 16. 3. T t quaj mbretresh sht nnvlersim. Buzqesh dhe ji gjithmon i lumtur! N raste t tjera kemi nevoj pr urime m t bukura, t cilat shprehin ndjenja t bukura ndaj njerzve q duam ose duam. Jam krenar pr ty sepse nuk heq dor kurr nga ndrrat e tua, dhe kjo krkon nj sasi t jashtzakonshme vendosmrie dhe kmbnguljeje. Urime per ditelindje per djalin Ditlindja e djalit tuaj t dashur padyshim se sht e veant. Urim ditelindje per bashkeshortin - movecomunicazione.it sot eshte nje dite shume e vecante per te emblen tone. Gzuar Ditlindjen, vajz e dashur! Bleta ime e vogl, jam i sigurt q do ta bsh mir n kt jet. T dua sot dhe do dit. N fund t fundit, kjo ka rndsi n jet. Gzuar Ditlindjen, dashuria ime m e madhe! Keni nje ditelindje te mrekullueshme. 13. Thua se koha kundr m shkon, Tashm m'u rrite, m'u bre ZAN . Duke uruar ditlindjen vajzs son t muar. Urime ditlindjen Mami - Shqip.info Mund t mos jem pran teje pr t festuar ditn tnde t veant me ty, por dua t dish se po mendoj pr ty dhe po t uroj nj ditlindje t mrekullueshme. Urime pr vajzn e ditlindjes n vargje dhe proz: Prshndetjet m 11. Le t mos ju sjell kjo dit prve gzimit dhe kujtimeve m t mrekullueshme! 24. Jam shum i nderuar q t quaj djali im! 30. Para se ta dim, ju do t shkoni n kolegj. Ne jemi shum krenar q u kthyet n nj grua t bukur dhe inteligjente. Kur t vij ajo koh, ju ose mund t dorzoheni ose t qndroni n kurs. Sot sht ditlindja juaj dhe sht nj rast shum i veant edhe pr mua. Gzuar ditlindjen djalit tim superhero! Bir, ka aq shum gjra rreth teje q une i adhuroj. Vajza jon e dashur, ne lutemi q t gjitha ndrrat tuaja t bhen realitet. Gzuar ditlindjen personit q m jep nj arsye pr t buzqeshur do dit! Kur sht ditlindja e vajzs suaj, ju si nn e saj mund t qndroni indiferent. Gzuar ditlindjen vajza ime e mbl. Vajza e vogl e babit po rritet kaq shpejt. Daughtersht shum m e rndsishme q vajza juaj t ndiej dashurin tuaj. Janar 2022 Urimet m t mira pr ditlindjen q motra t tregoj kujdes Dita e rojes kufitare - urime n ajetin e babait, t dashur. Ju jeni dhurata m e vlefshme q kemi n jetn ton. Por tani kur jeni pjekur, tavolinat jan kthyer. Por sot, ju jeni br nj mbretresh e pjekur. Un nuk shoh ndonj problem. Prgatiti: Era Baliu, gazetare prgjegjse e Portalit Shkollor Albas pr Kosovn. Te dua shume. Gzuar ditlindjen yllit ton t ndritshm. Ju m mahnitni do dit dhe jam kaq me fat q m zgjodht si nnn tuaj. Shijoni festn tuaj t ditlindjes. Kur koht jan t vshtira, mjaftojn vetm mendimi pr ty q t qetdohem. Un jam nna m e lumtur n bot q kam nj engjll t till si ti. Sot ti feston ditlindjen, e une festoj ditn kur bashk nism nj rrugtim n kt jet. 16. Vajza ime e dashur, madje nuk ftoh t ndrroj t jem nj nn kaq e lumtur. Ti mund t arrish do gj n jet, mjafton t prkushtohesh e t punosh fort! Le t jet do dit duta jote! Gzuar ditlindjen pr nj njerk e mahnitshme. Candmblsira ime, dua t t bekoj pr gjithka q bn n kt jet. 18. Prdorimi i urimeve t mposhtme pr ditlindje pr vajzn nga nna jan fjalt perfekte pr t shprehur lidhjen emocionale t nns suaj t thell q do nn ka ndaj vajzs s saj t vogl. Kto citate do t'ju frymzojn t krijoni nj kart t prsosur t ditlindjes pr princeshn tuaj t vogl. Alsosht gjithashtu nj mjet prmes t cilit ju mund t prcillni t gjith vullnetin tuaj t mir dhe admirimin tuaj. Urime dhe urimet m t mirat pr vajzn time t bukur, e cila ka nj ditlindje t mrekullueshme sot 18 vite. 5. Ne do t t duam gjithmon! Ju nuk jeni thjesht nj vajz e mrekullueshme, por nj person i mrekullueshm. Prgjigja sht e thjesht: Ju keni prindrit e duhur! Un t mbaja brenda barkut tim pr nnt muaj dhe tani po t shikoj duke u rritur para syve t mi. Njerzit thon q un dhe ti dukemi pothuajse njsoj. Vajza ime e mbl, ke arsye t ndryshme pr t qen e lumtur do dit, por sot ka edhe nj! Si vajz, nuk mund t ishe m mir. Gzuar Ditlindjen pr vajzn ton, e cila n nj far mnyre ka shmangur prishjen e kalbur, prkundr prpjekjeve tona m t mira. Gzuar ditlindjen, cutie im. Vajza ime e dashur, Gzuar ditlindjen! - Thnie, "Dyshimi m plqen, po aq sa dshiroj diturin" - Thnie, "Nga do pik uj q bie, lind nj lule" - Thnie, "Edukimi sht arti i t brit t njeriut etik" - Thnie, "Anija e madhe krkon ujra t thella" - Xhorxh Herbert, "Mnyra m e mir pr ti shkatrruar njerzit sht tu mohosh dhe tu heqsh mundsin pr t kuptuar t kaluarn e tyre" - G. Orwell, "N jet njerzit u ngjajn fjalve; nse nuk i v n vendin e vet, e humbin kuptimin" - Thnie, "Sa m shum t dish, aq m mir e kupton se sa pak di" - Thnie, "Sekreti i arsimit qndron tek respekti ndaj nxnsit" - Thnie, "Un nuk jam dikush q lindi i ditur, por dikush q kam dshir t krkoj dijen" - Thnie, "Librat jan miqt m t qet dhe m t prhershm, ata jan kshilltart m t gjindshm dhe m t mnur dhe msuesit m t durueshm" - Thnie, "Edukoni fmijt dhe m von nuk do t jet e nevojshme t edukoni t rriturit" - Pitagora, "Shikoje botn me syt e fmijve dhe do t mrekullohesh" - Thnie, "Sekreti i suksesit sht kmbngulja pr arritjen e qllimit" - Benjamin Disraeli, "Mos lejoni shkollimin t ndrhyj n edukimin tuaj" - Mark Twain, "Simplicity is the ultimate sofistication" - Thnie, "Rrnjt e arsimit jan t hidhura, por fryti sht i mbl" - Aristoteli, "Edukimi sht lvizje nga errsira n drit" - Allan Bloom, "Edukimi sht nj mbrojts m i mir i liris sesa nj armat kmbsorie" - Edward Everett, "Arsimi sht elsi pr t hapur dern e art t liris" - George Washington Carver, "Qllimi arsimit sht t zvendsoj nj mendje bosh me nj t hapur" - Malcolm Forbes, "E vetmja gj q ndrhyn n t msuarit tim sht arsimimi im" - Albert Ajnshtajni, "Mso dhe lexo libra serioz.